Regenerujący łyk wody

 

kropla"Wszystko jest z wody, z wody powstało i wody się składa" - Tales z Miletu.


Woda to istnienie – bez niej nie byłoby życia... Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że stanowi ona ok. 60-70% masy Twojego ciała? Jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich zachodzących w nim procesów życiowych. Często możesz nie odczuwać pragnienia i niestety zapominasz o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Pragnę ukazać Ci nadzwyczajną moc jaką kryje w sobie woda.

Pijąc wodę zapewniasz odpowiedni transport substancji odżywczych w swoim organizmie oraz prawidłowy przebieg procesów trawienia (jeśli marzysz o zrzuceniu kilku kilogramów to pierwszym krokiem do sukcesu jest właściwa podaż płynów). Ponadto temperatura i ciśnienie tętnicze zostaną unormowane, a ciało poczuje się wypoczęte i nawilżone. Jędrność skóry zależy od stopnia jej nawilżenia.  Im więcej wody znajduje się w skórze, tym jest ona jędrniejsza i wygląda na młodszą.

Odwodnienie jest główną przyczyną zaparć, bólu głowy, zmęczenia, problemów z koncentracją. W zapobieganiu lub zwalczaniu tego typu schorzeń najczęściej sięgamy  po leki lub też napoje energetyzujące. A czy nie warto rozpocząć kurację substancją o symbolu H₂0?

Pewnie zastanawiasz się jakie jest Twoje zapotrzebowanie na wodę? Ja pomogę Ci rozwiązać ten problem.  Przyjmuje się że dorosła osoba o umiarkowanej aktywności fizycznej powinna spożywać 30 cm3 wody na każdy kilogram masy ciała. Jest to ilość, która pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu i dzięki której poczujesz  rześkość, energię i chęć do życia.

•    Mianowicie, jeżeli ważysz np. 57 kg to powinnaś wypijać 1,7 litra wody dziennie.

              57 x 30cm3 = 1710 cm3 H₂O

Pamiętaj aby spożycie wody rozłożyć na cały dzień. Unikaj popijania posiłków, gdyż wpływa to niekorzystnie na trawienie. Woda rozrzedza soki trawienne oraz rozciąga w czasie proces trawienia, jednocześnie przepełnia żołądek wywołując efekt sztucznej sytości. Najlepiej  nabieraj łyki  pół godziny po posiłku.

Do picia najzdrowsza jest woda źródlana z głębokich warstw ziemi lub mineralna niegazowana. Sporadycznie spożywaj gazowaną. Woda z bąbelkami zawiera dwutlenek węgla, który uwalniany w żołądku rozciąga jego ściany, może  powodować wzdęcia i bóle brzucha, z drugiej zaś strony ma działanie bakteriostatyczne i orzeźwiające. Zachęcam do rezygnacji z wody smakowej, gdyż dodawane są do nich konserwanty a także cukier podnoszący kaloryczność napoju.

Picie wody w żaden sposób Ci nie zaszkodzi, możesz tylko zyskać.
Pamiętaj !   Gdzie woda tam zdrowie i uroda :)

rejestruj2