Sporty drużynowe

Indeks alfabetyczny haseł

Wyszukaj hasło

  • Kategoria
Sortuj używając
Ilość haseł na stronie:
Sporty zimowe
Kategoria: Spoty zimowe

Początkujących narciarzy i snowboardzistów przed wyjazdem w góry zapraszamy do uważnego obejrzenia filmów instruktażowych.

Koszykówka

Sport drużynowy, w którym dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbują zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu. Przebieg gry kontrolują sędziowie oraz komisarz. W meczu zwycięża drużyna, która zdobędzie więcej punktów.

badminton
Kategoria: Sporty letnie

Inaczej kometka. Gra polegająca na przebijaniu nad siatką, za pomocą rakietki, lotki. Gra dwu lub czteroosobowa.

Siatkówka

Sport drużynowy polegający na odbijaniu piłki, najczęściej rękoma, tak by po odbiciu przeleciała nad siatką na połowę rywala i dotknęła boiska.

squash

Dyscyplina sportowa polegająca na odbijaniu piłki o ścianę tak by w maksymalnym stopniu utrudnić ponowne odbicie piłki przez przeciwnika.

paintball

Gra zespołowa polegająca na pozorowanej walce z użyciem urządzeń przypominających broń pneumatyczną, tzw. markery.

kregle

(ang. Bowling) Celem gry jest strącenie za pomocą kuli wszystkich 10 kręgli które znajdują się na końcu toru.

snooker

Gra bilardowa rozgrywana przez dwóch zawodników (lub dwie drużyny) za pomocą kija na stole do bilarda angielskiego, z sześcioma kieszeniami. Polega na uderzeniu kul (bile), które wykonane są z odpowiedniej wytrzymałości materiałów.

tenisziemny

Gra polegająca na przebijaniu piłki tenisowej rakietką, tak by przeleciała nad siatką i odbiła się na połowie przeciwnika, a ten nie odbił jej lub by po jego odbiciu piłka wylądowała poza polem gry.

rejestruj2