Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe

wawaPrzysłowia są mądrością narodów, a jedno z naszych ulubionych brzmi: "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!" Prawdą jest, że podróże kształcą, ale czy te dalsze, te bardziej egzotyczne kształcą nas wyjątkowo dobrze? Nawet jeśli tak, to nie "od razu Kraków zbudowano" i nim zaczniemy dalekie wojaże, warto rozejrzeć się wokół siebie! A może się okazać, że niedaleko nas znajdują się prawdziwe cuda?

Autorzy przewodnika "Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe" na pewno wyznają tę właśnie zasadę! Pomagają oni czytelnikowi rozeznać się w perełkach Mazowsza, niech Was bowiem nie zmyli "Warszawa i okolice", bo te okolice są tu niezwykle ważne!

W książce tej znajdujemy połączenie kilku ważnych perpsktyw: perpsktywę turysty zwiedzającego okolice, ale także rekreacyjną, bowiem nie tylko dowiemy się o głównych atrakcyjach i zabytkach poszczególnych miejsc, ale także uzykamy szczegółowe informacje - którędy należy jechać, co może nas spotkać na tej trasie, jakiej jakości są to ścieżki rowerowe. Tak więc możemy wybrać się na rowerową wycieczkę np. z Otwocka do Czerska albo w okolice Radzymina.

Na uwagę zasługuje także rozbudowany wstęp książki, w którym rowerzyści, szczegolnie ci początkujący, znajdą wiele cennych informacji na temat wyboru sprzętu, techniki jazdy czy planowania wycieczki.

Z tej serii ukazały się także przewodniki po: Krakowie i okolicach, Poznaniu i okolicach, Wrocławiu i okolicach.

Jakub Kaniewski, Michał Franaszek, Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe, wyd. Bezdroża 2012.

rejestruj2