Jak ubrać się na trening?

 
fotolia 30140813 xsZwykle pamiętamy o wodzie i ręczniku, nawet o przekąsce… A jednak zdarza się, że zapominamy o czymś bardzo istotnym – o stosownym ubraniu – i zakładamy to, co mamy pod ręką: przypadkowy T-shirt, czyste spodenki i akurat nadające się buty. Przecież nie ma co przesadzać, to tylko ćwiczenia. Po pierwsze: to aż ćwiczenia. Po drugie: dobrze dobrany strój to nie przesada, to konieczność! 
 
Wybór odpowiedniego stroju zależy nie tylko od naszego rozmiaru, gustu i zasobów portfela, ale także od rodzaju sportu. Do jazdy konnej nie zaleca się czapki z daszkiem i trampek. Pomijając jednak tak specyficzne aktywności i stawiane wymogi, skupmy się na „stroju sportowym” – takim, który możemy wybrać na fitness, kort tenisowy czy boisko do piłki.
 

 

Kilka rad:
 
Twój styl
 
Wybierz coś, co ci się podoba i w czym dobrze się czujesz – kolor, fason, długość spodni.  Im lepiej i pewniej będziesz się czuć w tym stroju, tym lepiej!
 
Strój nie może być ani zbyt ciasny, ani zbyt luźny
 
Poczuj się w nim dobrze, ale nie pozwól, by przylegająca tkanina obcierała ciało lub uciskała, nie wybieraj także ubrań workowatych albo takich, które mogą się ześlizgnąć. Pamiętaj też zawsze, jaki sport uprawiasz i co w danym momencie będzie najważniejsze.
 
Bielizna
 
Szczególnie ważna informacja dla pań: biustonosz sportowy powinien być różny od tego noszonego na co dzień. Powinien być dobrze dobrany, gdyż ma ograniczać ruchomość piersi podczas uprawiania sportu, utrzymując ich kształt. 
 
Buty
 
Buty sportowe to rzecz niesłychanie ważna w każdej aktywności fizycznej. Możemy wybierać stosowny rodzaj obuwia do biegania czy do sportów halowych. Pamiętaj także o dobrej jakości bawełnianych skarpetkach!
 
Dostosuj się do pogody!
 
Jeśli ćwiczysz w siłowni lub na hali, ten czynnik nie jest istotny, ale zawsze wybierając się na odkryte boisko czy do parku, bądź wyczulony na otaczającą cię aurę. W upalne dni dbaj o to, by się nie przegrzać, wybieraj materiały, które nie będą utrudniać skórze oddychania. Warto wtedy zakładać jasne kolory zamiast ciemnych (szczególnie unikając czarnego!) oraz chronić głowę przed słońcem. W chłodniejsze dni ubieraj się „na cebulkę”, dzięki czemu nietrudno będzie szybko zdjąć jedną warstwę lub założyć kolejną. Warto zadbać o szalik, rękawiczki i coś ciepłego na głowę. 

rejestruj2