Czytelnia

Płaski, umięśniony brzuch…

a6wChyba każdy z nas marzy o pięknie wyrzeźbionych mięśniach brzucha… Oczywiście sam z siebie nie nabierze on oczekiwanych kształtów, ale tylko od nas samych zależy czy tak się stanie.

Sposobów jest wiele. Jedne bardziej, drugie mniej skuteczne. Dlatego proponujemy coś sprawdzonego. Program który stosowało już wiele osób. Zapewne też nie jeden z waszych znajomych.

Czytaj więcej...

Jak prawidłowo korzystać z sauny?

sauna

Wielu z nas lubi kąpiele w saunie. Jednak nie każdy wie jak prawidłowo z niej korzystać. Zapraszamy do zapoznania się z praktycznym poradnikiem. Właściwe użytkowanie to przyjemność, relaks i wiele korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu.

1. Rodzaje

Sauna fińska (sucha) – charakteryzuje się wysoką temperaturą i względnie niską wilgotnością. Temperatura dochodzi w niej do 80-100°C (czasami do 120°C). Względna wilgotność 10 – 15%. Sauna fińska wyposażona jest w piec, pokryty kamieniami. W celu podniesienia wilgotności można je polewać wodą. Wykonana jest w całości z drewna.

Czytaj więcej...

Kolarstwo. Podstawy treningu

 

KOLARSTWO1Jazda na rowerze jest umiejętnoscią, którą większość z nas zdobywa już w dzieciństwie. Najpierw cztery kółka, potem trzy, w końcu dwa... Jak już się nauczysz, to nigdy nie zapomnisz. Ale jak już opanujesz tę czynność, możesz zrobić następny krok i zafascynować się kolarstwem! 

Wszystkim tym, którym sama umiejętność jazdy na rowerze nie wystarcza, polecamy książkę Dominika Lau Kolarstwo. Podstawy treningu (wyd. BUK ROWER). Wielu sceptyków może pomyśleć, że sport nie jest dobrą dziedziną teoretyczną, przecież jest czystą praktyką! Jednak zaraz po wgłębieniu się w lekturę powinni zmienić zdanie: dobre przygotowanie teoretyczne i techniczne nie jest wiedzą samą dla siebie, ale ma służyć ulepszaniu praktyki.

Czytaj więcej...

Stretching dla każdego

stretchingZajęcia ze stretchingu znajdziemy w ofercie większości fitness klubów. Zapotrzebowanie na zajęcia pomagające nam rozciągnąć mięśnie i uelastycznić ciało wzrasta... Wiemy przecież, że bolący kark i kręgosłup czy zatwardziałe stawy są coraz powszechniejszymi problemami naszego "zasiedziałego" przed monitorem społeczeństwa.

Zanim jednak zdecydujemy się na zajęcia pod okiem specjalisty, warto zapoznać się z podstawami stretchingu oraz spróbować ćwiczeń samodzielnie, w zaciszu własnego domu, przy ulubionej muzyce. Lydie Raisin w swojej książce Stretching dla każdego proponuje 4-tygodniowy program  ćwiczeń, na które trzeba poświęcić dziennie 15 min. Każdego dnia krok po kroku mamy do wykonania 4 ćwiczenia, a każde z nich zawiera dokładny intruktraż. 

Czytaj więcej...

Płaski brzuch

plaskibrzuch

Poza ciążą, kiedy to zaokrąglony brzuch mamy jest wielkim powodem do dumy, najmilej widzianym brzuchem jest ten określany jako „płaski”. Przypominają nam o tym reklamy, czasem złośliwi znajomi a niekiedy po prostu robi to nasz obciążony kręgosłup. Książka Lydie Raisin „Płaski brzuch” (wyd. Hachette  Polska 2012) skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby poprawić właśnie tę, jakże ważną, część ciała.

Autorka przypomina na wstępie, że płaski brzuch to kwestia przede wszystkim zdrowia. Mocne mięśnie świadczą o naszej kondycji, a także dobrze wpływają na nasze organy wewnętrzne. Nie chciejmy więc rzeźbić talii tylko dla urody! Ważną wskazówką jest także wyszczególnienie przez Raisin kilku obszarów działań oraz konieczności połączenia zarówno dobrze dobranych ćwiczeń, zmiany diety oraz automasażu. 

Czytaj więcej...

Zima i sport

maestwo tolerancja czyZima nie sprzyja aktywności fizycznej. Krótkie dni, śnieg i mróz na dworze sprawiają, że po pracy marzymy najczęściej o ciepłej herbacie z cytryną i wygodnym łóżku, ewentualnie o książce czy dobrym filmie. O motywację zimą trudniej, ale nie od dziś wiadomo, że to, co trudne, bardzo się opłaca!

Przełamanie senności i oporu może być nie lada wyczynem, ale… Wystarczy przypomnieć sobie te sytuacje w życiu, kiedy czegoś bardzo nam się nie chciało, a potem okazywało się, że to „coś” sprawiło nam ogrom radości i było warte początkowego przymusu.

Czytaj więcej...

Adidasy pod choinkę?

podchoinkeKto z nas nie lubi prezentów? Przecież to pytanie retoryczne, a właściwie odpowiedź dobrze znamy – prezenty lubią wszyscy. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy jesteśmy obdarowującymi i nie za bardzo wiemy, co wybrać. Szczególnie dobrze dylemat ten znają panie pragnące znaleźć coś odpowiedniego dla swoich panów…

Oczywiście, dobrym pomysłem są skarpetki i kalendarz na nowy rok, ale możemy przecież podarować ukochanej osobie coś związanego z jej pasją albo coś, co będzie naprawdę z troską o nią. Te kryteria spełniają na pewno wszelkie gadżety sportowe! Dla fanów czy osób uprawiających konkretne sporty można wyszukać coś z tej dziedziny, a osoby, które wciąż poszukują swojej przestrzeni w tym zakresie, możemy zainspirować czy zmotywować. Co warto więc rozważyć?

Czytaj więcej...

Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe

wawaPrzysłowia są mądrością narodów, a jedno z naszych ulubionych brzmi: "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!" Prawdą jest, że podróże kształcą, ale czy te dalsze, te bardziej egzotyczne kształcą nas wyjątkowo dobrze? Nawet jeśli tak, to nie "od razu Kraków zbudowano" i nim zaczniemy dalekie wojaże, warto rozejrzeć się wokół siebie! A może się okazać, że niedaleko nas znajdują się prawdziwe cuda?

Autorzy przewodnika "Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe" na pewno wyznają tę właśnie zasadę! Pomagają oni czytelnikowi rozeznać się w perełkach Mazowsza, niech Was bowiem nie zmyli "Warszawa i okolice", bo te okolice są tu niezwykle ważne!

Czytaj więcej...

rejestruj2