Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wola

Opis

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Wola działa na mocy Uchwały Rady Gminy Warszawa- Centrum z dnia 4 czerwca 1998 r. Początkowo składał się z pływalni „Delfin” mieszczącej się przy ul. Kasprzaka 1/3. Następnie w 2000 r. dołączyła do niej pływalnia „Nowa Fala” (ul. Garbińskiego 1) oraz hala sportowa „Reduta” (ul. Redutowa 37). Zaś w 2001 r. pływalnia „Foka” (ul. Esperanto 5) oraz hala sportowa „Koło” (ul. Obozowa 60). Ostatnim obiektem zwiększającym bazę obiektowa Ośrodka była pływalnia „Orka” (ul. Grzybowska 35). Obecnie OSiR Wola funkcjonuje w oparciu o 6 obiektów sportowych.

Wszystkie ww. obiekty znajdują się w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. Dlatego też pierwotnie głównym celem Ośrodka była nauka pływania dzieci i młodzieży uczęszczających do wolskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich.

Przedmiotem działalności Ośrodka jest realizacja zadań z zakresu kultury fizycznej upowszechniającej różne formy rekreacji zgodnie z zadaniami określonymi w Statucie. Podstawową jego działalnością są:

- nauka i doskonalenie pływania dzieci i młodzieży,

- organizacja zajęć kultury fizycznej, treningów, zawodów sportowych, meczy, imprez sportowo-rekreacyjnych.

Ponadto wszystkie obiekty zostały wybudowane przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych dotyczących między innymi obiegu, regulacji i oczyszczania wody.

Kontakt:
tel/fax: 22 636 70 45
email: osir@osirwola.pl
www.osir-wola.pl

Lokalizacja

mazowieckie
ul. Esperanto 5, 01-049 Warszawa

Oferty Obiektu

Nazwa Opis Cena

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz.

rejestruj2